Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 48741 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
6185 kez okundu
4918 kez okundu
2548 kez okundu
287 kez okundu
382 kez okundu
3401 kez okundu
23748 kez okundu
3612 kez okundu
7486 kez okundu
Rastgele Videolar
Sıcaktan Bunalan Orangutan Bakın Nasıl Serinlemeye Çalıştı
1 yıl 8 ay 22 gün önce eklendi
392 kez izlendi
Kendi Kalesine Güzel Gol Atmak - Milan Gajic
1 yıl 4 ay 5 gün önce eklendi
984 kez izlendi
Kuş Yuvasının İçini Merak Eden Var Mı?
1 yıl 8 ay 15 gün 3 saat önce eklendi
586 kez izlendi