Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 51506 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
2983 kez okundu
547 kez okundu
628 kez okundu
539 kez okundu
14211 kez okundu
593 kez okundu
576 kez okundu
8278 kez okundu
492 kez okundu
Rastgele Videolar
Kameraman Deyip Geçmeyin! İşte Gerçek Kahraman Helal Olsun!
3 yıl 10 gün 29 dk önce eklendi
1067 kez izlendi
3 Idiots - Komik Sınav Sahnesi
3 yıl 7 gün 1 dk önce eklendi
1383 kez izlendi
Amerika Yetenek Yarışmasındaki Fazla Yetenekli Papağan
3 yıl 10 gün 20 dk önce eklendi
971 kez izlendi