Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 48116 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
285 kez okundu
259 kez okundu
14323 kez okundu
3245 kez okundu
50448 kez okundu
268 kez okundu
9474 kez okundu
6367 kez okundu
Rastgele Videolar
Motora böyle binen bir köpeği daha görmediniz.
1 yıl 5 ay 17 gün 6 saat 38 dk önce eklendi
379 kez izlendi
Futbol Tarihindeki En İyi Frikik Taktiği
1 yıl 5 ay 24 gün 6 saat 33 dk önce eklendi
801 kez izlendi
Balonla Çikolata Kaseleri Yapmak
1 yıl 5 ay 12 gün 8 saat önce eklendi
1356 kez izlendi