Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 51045 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
3206 kez okundu
2592 kez okundu
4472 kez okundu
3446 kez okundu
6371 kez okundu
451 kez okundu
416 kez okundu
527 kez okundu
451 kez okundu
Rastgele Videolar
Ferrari - F1 Pit Stop süresi
2 yıl 7 ay 19 gün önce eklendi
1048 kez izlendi
Annesini Kaybeden Adamın Etkileyici Gölge Oyunu
2 yıl 7 ay 14 gün 32 dk önce eklendi
745 kez izlendi
Kameraman Deyip Geçmeyin! İşte Gerçek Kahraman Helal Olsun!
2 yıl 7 ay 13 gün 33 dk önce eklendi
1000 kez izlendi