Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 46316 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
4482 kez okundu
4077 kez okundu
237 kez okundu
3601 kez okundu
2518 kez okundu
225 kez okundu
278807 kez okundu
212 kez okundu
206 kez okundu
12560 kez okundu
Rastgele Videolar
Dansa Yeni Bir Boyut Getiren İkizler: Les Twins
9 ay 7 gün 6 saat önce eklendi
342 kez izlendi
Annesini Kaybeden Adamın Etkileyici Gölge Oyunu
9 ay 8 gün 5 saat 41 dk önce eklendi
216 kez izlendi
Kameraya Vura Vura Metrobüsü Gezmek
9 ay 13 gün 1 saat 29 dk önce eklendi
178 kez izlendi