Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 47994 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
4737 kez okundu
275 kez okundu
2886 kez okundu
161669 kez okundu
4615 kez okundu
284 kez okundu
370 kez okundu
316 kez okundu
7067 kez okundu
2961 kez okundu
Rastgele Videolar
Tek Kelimeyle İnanılmaz.. (Kesinlikle İzleyin)
1 yıl 5 ay önce eklendi
536 kez izlendi
Balonla Çikolata Kaseleri Yapmak
1 yıl 5 ay önce eklendi
1329 kez izlendi
Usta motorcunun hazin sonu!
1 yıl 5 ay önce eklendi
417 kez izlendi