Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 44285 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
158 kez okundu
156 kez okundu
163 kez okundu
3846 kez okundu
3347 kez okundu
45481 kez okundu
163 kez okundu
186 kez okundu
2373 kez okundu
Rastgele Videolar
İzlediğim en inanılmaz illüzyon gösterilerinden biri..
1 ay 6 gün 10 saat önce eklendi
39 kez izlendi
Pilot Bayılma Numarası Yaparsa
1 ay 13 gün 8 saat önce eklendi
68 kez izlendi
Denge Olayının Kitabını Yazan Adam
1 ay 6 gün 9 saat önce eklendi
34 kez izlendi