Bindiği dalı keser

Hoca merhum, bir gün, bir ağaç keserken, yolcunun biri görür:
“Hey, babalık, bindiğin dalı kesme, sonra karışmam ha!” diye seslenir ama, Hoca’nın bir kulağından girer, bir kulağından çıkar; bir, bir daha indirir baltasını. Derken, dal kırılır, gelir, Hoca da boylu boyunca serlir yere. Gayri yarayı, bereyi, düşünen kim! Hemen koşar adamın arkasından:
“Yahu, sen benim düşeceğimi bildin, öleceğimi de bilirsin; gel, deyiver, Allah aşkına!” diye, adamın yakasına sarılır. Adamcağız ne desin, yakasını hocanın elinden kurtarmak için:
“Bunu bilmeyecek ne var! Şu bindiğin eşek bir yellenirse, canın ağzına gelir; bir daha yellendi mi, canın çıkar vesselam!” deyip, yürüyüverir.
Hoca, odununu yükler, evin yolunu tutar ama, eşek bu, yokuş yukarı bir eşeklik etmez mi, canı burasına gelir Hoca’nın, körolasıca, bir daha o eşekliği yapmaz mı! Hoca’nın iflahı tükenir, yıkılıverir yere. Duyup gelenler, bir iki ah, vah’tan sonra, cenazesini evine kaldıracak olurlar. Çamur, çaylak bir yerden geçerken, “Buradan mı **ürsek şuradan mı **ürsek?” diye hesap, kitap ettiklerini duyunca, Hoca, tabuttan başını uzatır:
“Vallahi, der; ben sağ iken su yoldan gelir giderdim ama, gene de siz bilirsiniz.!”
Bu Fıkra 50842 Kere Okundu.
Rastgele Fıkralar
13246 kez okundu
7194 kez okundu
444 kez okundu
3988 kez okundu
395 kez okundu
4101 kez okundu
3605 kez okundu
402 kez okundu
2953 kez okundu
60299 kez okundu
Rastgele Videolar
Araba İşte Böyle Yıkanır..
2 yıl 6 ay 14 gün 9 dk önce eklendi
1326 kez izlendi
Şekilden Şekile Girebilen Çok Kullanışlı Mıknatıslı Kalem
2 yıl 6 ay 15 gün önce eklendi
634 kez izlendi
Serpme İle Balık Nasıl Avlanır?
2 yıl 6 ay 15 gün önce eklendi
990 kez izlendi